Uzsākts jauns projekts!

Uzsākts jauns projekts!

Viena no Latvijas lielākajām jaunatnes organizācijām “Klubs “Māja” – Jaunatne vienotai Eiropai” uzsāk nacionāla mēroga projektu “Mūsu balsis, mūsu nākotne!”, kura mērķis ir mobilizēt sabiedrību, īpaši jauniešus, piedalīties EP vēlēšanās 2024. gadā, sniedzot tiem informatīvu atbalstu par šo vēlēšanu nozīmi un ietekmi mūsu visu ikdienā.

 

2024. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanas būs vienas no būtiskākajām vēlēšanām pēdējo desmitgažu laikā, kas noteiks visas Eiropas drošību, labklājību un izaugsmi. Kopš 2019. gada vēlēšanām ģeopolitiskā sistuācija pasaulē ir mainījusies par 180 grādiem, kas būtiski ir skāris ikviena indivīda ikdienu, līdz ar to ir kritiski svarīgi 2024. gada vēlēšanās ievēlēt tādu Parlamentu, kas būs gatavs stāties pretī šiem izaicinājumiem, turēt godā eiropeiskās vērtības un rūpēties par ES un to iedzīvotāju drošību un labklājību.

 

Klubs “Māja” projekta “Mūsu balsis, mūsu nākotne!” ietvaros veidosm iekļaujošus un visiem sasniedzamu pasākumu un informācijas klāstu par Eiropas Savienības lomu un tās priekšrocībām mūsu ikdienā, kā arī veicināsim Latvijas sabiedrības pilsonisko kultūru, kur tiek stiprinātas Eiropeiskās vērtības.

 

Projekta laikā tiks izveidots vēl nebijis brīvprātīgo Vislatvijas vēstnieku tīkls. 80 aktīvi vēstnieki tiksies ar jauniešiem visā Latvijā, sākot ar Pāvilostu līdz Zilupei, un ieinteresēs jaunos vēlētājus vairāk iepazīties ar ES, kā arī nodrošinās iespēju skolām ne tikai organizēt savas aktivitātes savu kopienu un eiropeisko vērtību stiprināšanai, bet arī piedalīties konkursā un laimēt atmaksātu braucienu uz Eiropas Parlamentu. Paralēli tiks organizēts atraktīvs šovs ar Eiropas Parlamenta kandidātiem, izglītojoši konkursi un informatīvi raksti par Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Pēc vēlēšanām tiks rīkots Eiropas skrējiens, kur pilsoniskais aktīvists – Jēkabs Dzenītis – par katru balsi, kas tiks nodota Eiropas Parlamenta vēlēšanās no Latvijas, noskries 1 metru. Eiropas Skrējiens ir balstīts un turpina ideju “Solis pāri Latvijai” (pargajiens.klubsmaja.lv), kas norisinājās 2023. gadā. Kopumā projekta ietvaros plānots sasniegt 150 000 netiešo auditoriju, noorganizēt vismaz 191 aktivitāti.

 

“Klubs “Māja”- Jaunatne vienotai Eiropai” ir bezpartejiska un politiski neitrāla organizācija ar 29 gadu ilgu pieredzi jaunatnes jomā, pārstāvot Latvijas jauniešu intereses gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī. Organizācija nodarbojas gan ar jauniešu interešu aizstāvību, gan arī dažādām informatīvajām un neformālās izglītības aktivitātēm, kas veicina jauniešu aktīvismu un izpratni par dažādiem aktuāliem procesiem Latvijā un pasaulē.

 

Projekta jaunumiem var sekot projekta mājaslapā ep.klubsmaja.lv, kā arī tā sociālajos tīklos Instagram, Facebook un TikTok @musu.balsis. Jautājumu un sadarbību gadījumā aicinām sazinaties ar projekta komandu vai rakstīt uz birojs@klubsmaja.lv

 

Projektu “Mūsu balsis, mūsu nākotne!” finansē Eiropas Savienība.

Informāciju ievietoja: Ance Mālkalna

Amats: Klubs “Māja” projektu vadītāja

E-pasts: ance.malkalna@klubsmaja.lv